Obchody Dnia Papieskiego

Obchody Dnia Papieskiego
16 października minęła 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Metropolita krakowski został wybrany na papieża w 1978 r. i przybrał imię Jan Paweł II.
XXIII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem “Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II – Evangelium vitae (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. W dniu wczorajszym młodzież z Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce uczestniczyła w II Ogólnopolskim Biegu Papieskim Ochotniczych Hufców Pracy, a w dniu dzisiejszym oddali hołd naszemu świętemu patronowi składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem Papieża Pielgrzyma w Jabłonce. Ponadto uczniowie w swoich grupach wychowawczych mieli okazję obejrzeć dokument poświęcony życiu naszego Wielkiego Rodaka.