Akcja “Sprzątanie Świata” w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce

Wychowankowie Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce, w dniu 11.09.2017 roku, włączyli się do akcji „Sprzątania Świata”. Tego dnia w naszym Centrum zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały młodzież do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, pod opieką wychowawcy, porządkowali teren wokół budynku Szkoły, przydrożne rowy, pobocza i trawniki. Celem dzisiejszego przedsięwzięcia było uporządkowanie pobliskiego otoczenia oraz wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Po ciężkiej pracy, gdy już zapełniono wszystkie worki aż po brzegi, nadeszła chwila refleksji. Sami uczestnicy akcji doszli do wniosku, jak dużej rangi problem często stwarzamy sobie sami. Myślę, że od dziś wszyscy będą pamiętać, że należy dbać i szanować przyrodę, zaś nasza okolica stanie się czysta i piękna. Dbajmy o naszą planetę Ziemię wszyscy razem.