fbpx

Aktywny wypoczynek na Podlasiu

w dniach 8-14 lipca młodzież z ZSW im. św. Jana Pawła II wypoczywała na Podlasiu, gdzie zarówno wychowankowie jak i opiekunowie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem i gościną tamtejszej kadry i dyrekcji  w Roskoszy.

Miejscem zakwaterowania całej grupy był internat OHP w Białej Podlaskiej, skąd młodzież wraz z wychowawcami codziennie udawała się na zwiedzanie Podlasia i uczestniczyła w różnego rodzaju aktywnościach. Program pobytu obejmował m.in. wizytę w Zespole Dworsko-Parkowym w Roskoszy i zwiedzanie Wioski Ginących Zawodów, warsztaty cukiernicze i samodzielne wypieki w wykonaniu chłopców i dziewcząt, odwiedziny w pobliskiej jednostce wojskowej, spływ kajakowy po Bugu wzdłuż białoruskiej granicy, pokonywanie własnych słabości i trudnej trasy w parku linowym, wycieczkę do słynnej w Polsce stadniny koni w Janowie Podlaskim, jazdę konną i wiele innych ciekawych atrakcji.

Młodzież cały tydzień spędziła niezwykle aktywnie. Już pierwszego dnia pobytu brała udział w grze terenowej, która rozgrywana była na terenie Zespołu Dworsko-Parkowego w Roskoszy. Prowadzącym zabawę był sam gospodarz miejsca, dyrektor Karol Sudewicz. W czasie wolnym od zaplanowanych zajęć cała grupa uczestniczyła w dodatkowych aktywnościach: pływanie w basenie należącym do bialskopodlaskiej uczelni AWF, gra w piłkę nożną i siatkówkę, wieczór karaoke, ognisko i seans filmowy w plenerze, wystawa rzeźb plenerowych festiwalu Landart, rejs statkiem po Bugu.

By poznać historię innego regionu Polski, w trakcie tygodniowych wakacji młodzież z gór zwiedzała okolice Białej Podlaskiej, kościoły i cerkwie w Pratulinie, w Parczewie, w Łukowie, pozostałości twierdzy Brześć koło Terespola.

W trzecim dniu pobytu z wychowankami spotkali się goście z KG OHP – dyrektor Beata Biały i dyrektor Sławomir Męcina. Podczas zwiedzania Kalwarii Kodeńskiej rozmawiali z młodzieżą i pytali o wrażenia. Z tej okazji udało się zrobić kilka wspólnych zdjęć m.in. przy pomniku Jana Pawła II – patrona szkoły.

Cała grupa pobyt na Podlasiu wspomina bardzo miło. W ramach podziękowania za serdeczną gościnę w księdze pamiątkowej w Roskoszy umieściła pamiątkowy wpis i liczy na powtórkę tych wakacji za rok.