fbpx

Dwie Korony

  • gallery
  • gallery
  • gallery

W dniu 17.10.2017r. podopieczni Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wraz z panią dyrektor oraz kadrą opiekuńczo – wychowawczą, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której głównym celem był seans filmu pt. „Dwie korony”.

Jak czytamy w opisie filmu “Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Po obejrzeniu ekscytującej opowieści o życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz, udaliśmy się na tzw. czas wolny, a następnie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.