Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona św. Jana Pawła II

W dniu 19 października 2023 r. w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona Szkoły św. Jana Pawła II, które połączone były z uroczystym ślubowaniem wychowanków klas pierwszych. O godzinie 8.30 cała społeczność Szkoły wraz ze sztandarem wyruszyła na Mszę Świętą do Kościoła pod wezwaniem św. Brata Alberta w Jabłonce – Borach. Następnie obchody przeniosły się na świetlicę gdzie wszyscy zebrani zostali gorąco przywitani przez z-ca dyrektora panią Jadwigę Zborek. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Reprezentanci poszczególnych klas powtarzając słowa przysięgi, ślubowali unosząc dwa palce prawej ręki, godnie i z honorem reprezentować Szkołę oraz rzetelnie i z zaangażowaniem wypełniać swoje obowiązki. Kolejno głos został przekazany młodzieży zaangażowanej w ten jakże uroczysty apel. Nawiązali oni do tematyki tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego, którego hasło przewodnie brzmi: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Na zakończenie młodzież złożyła wszystkim pracownikom piękne życzenia i wręczyła zebranym gościom własnoręcznie wykonane prace, tego roku były to jesienne kompozycje w uroczych boxach. Ostatnim już punktem dzisiejszych uroczystości był przepyszny poczęstunek przygotowany przez naszą młodzież kształcącą się w zawodzie kucharz pod czujnym okiem pań instruktorek praktycznej nauki zawodu.