Dzień Patrona i obchody Święta Edukacji Narodowej

Dnia 21 października 2021 roku w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odbyła się uroczystość 7 rocznicy nadania imienia św. Jana Pawła II naszej szkole.

Swoją obecnością w tym uroczystym dniu zaszczycili nas między innymi prowadzący niepubliczne szkoły – p. Janusz Gumularz, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce – p. Jan Jurek, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta ks. Grzegorz Łomzik, jak również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce-Borach – p. Maria Pilch. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym Jabłonka – Bory po której obchody przeniosły się na świetlicę. Odśpiewano hymn państwowy, a głos zabrała pani dyrektor Grażyna Pilch oraz zaproszeni goście.

Kolejny punkt uroczystości obejmowała część artystyczna poświęcona dwóm wielkim postaciom, a zarazem dwóm wielkim Polakom czyli kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i św. Janowi Pawłowi II. Oprócz przytaczanych wspomnień nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni naszego patrona czyli ,,Barki”, którą wszyscy razem zaśpiewali przy góralskim akompaniamencie naszych zdolnych wychowanków.

Pod koniec akademii grono dyrektorów wraz z kadrą pedagogiczną, rodzicami i wychowankami złożyli życzenia ks. Grzegorzowi Łomzikowi z okazji jego 25-lecia posługi kapłańskiej. Nie zabrakło oczywiście gratulacji, braw i pięknie odśpiewanego ,,Sto lat”.

Po zakończeniu uczniowie złożyli przepiękne życzenia dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom Szkoły wręczając symboliczny upominek, a zaproszeni goście udali się na obiad przygotowany przez praktykantów pod czujnym okiem instruktorek praktycznej nauki zawodu.