fbpx

IV Międzyszkolny Konkurs Papieski

26 kwietnia 2018 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce już IV raz z rzędu odbył się Międzyszkolny Konkurs Papieski dla uczestników szkół ponadgimnazjalnych.

Tego roku do konkursu zgłosiło swoich reprezentantów 6 szkół, co bardzo nas uradowało.

Konkurs przebiegał w formie turnieju składającego się z 6 rund. Po uroczystym przywitaniu przez Panią Dyrektor Grażynę Pilch, głos zabrał prowadzący – ks. Zbigniew Kosowski, kilkoma ciepłymi słowami wprowadził wszystkich i przedstawił zasady rywalizacji. Oczywiście przed rozpoczęciem wszyscy przystąpili do wspólnej modlitwy, następnie odbyło się losowanie stolików. Uczestnicy rywalizowali w dwuosobowych zespołach, a ich zmagania oceniała Komisja w składzie: p. Grażyna Pilch, p. Renata Kubik, p. Renata Twardak, ks. Rafał Kuchniak oraz ks. Jerzy Adamczyk. Natomiast za organizację i przebieg odpowiadała p. Jadwiga Zborek, ks. Zbigniew Kosowski oraz p. Marcela Kapuściak.

Podczas pierwszej rundy uczestnicy musieli odpowiedzieć na 3 serie pytań według kolejności numerów stolika, który wylosowali. Druga runda polegała na ułożeniu puzzli składających się ze 104 elementów. Zadanie to wymagało nie lada spostrzegawczości, gdyż obraz który mieli ułożyć przedstawiał Matkę Boską Częstochowską. W kolejnej rundzie młodzież zmagała się z odgadywaniem miejsca, daty, adresata oraz kolejności pielgrzymki z wysłuchanych nagrań z przemówień Ojca św. Jana Pawła II. Druga część zadania natomiast polegała na obejrzeniu fragmentów video, a następnie udzielenia odpowiedzi na temat tego gdzie dane wydarzenie się odbyło.

Czwartą konkurencja był test składający się z 10 pytań, piąta z kolei polegała na rozwiązaniu na czas krzyżówki i zapisaniu hasła. W ostatniej już szóstej rundzie komisja oceniała wykonane przez uczestników plakaty, których tematem było „Spotkanie Papieża z Matką Bożą w jednym z trzech Sanktuariów”.

Po zliczeniu głosów i obradach Komisji nadszedł czas na werdykt i tak kolejno:

  • I miejsce zajęły uczestniczki z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce,
  • II miejsce Technikum nr 2 z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem ,
  • III miejsce powędrowało do reprezentantów naszej Szkoły – Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce – Agnieszki Pawlak i Andrzeja Łowasa.
  • IV miejsce uzyskały dziewczyny z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, uczące się w Pienińskiej Szkole Zawodowej w Szczawnicy,
  • V miejsce zajęły reprezentantki z Branżowej Szkoły I stopnia w Czarnym Dunajcu,
  • VI miejsce Branżowa Szkoła I stopnia im. Aleksandra Dziedzica w Zakopanem.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jeżeli chodzi o kwestię przygotowania, ponieważ poziom tegorocznego Konkursu był naprawdę bardzo wysoki i wymagał bardzo dokładnego przygotowania i kompleksowej wiedzy. Do zobaczenia za rok!