fbpx

Kiermasz ciast dla Kubusia

NIESIEMY POMOC PIEKĄC CIASTO

Branżowa Szkoła w Jabłonce wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery w dniu 18 kwietnia wzięło udział w akcji charytatywnej, poprzez mobilizację uczniów do niesienia pomocy, wykorzystując własne umiejętności zawodowe związane z pieczeniem ciast.

Mając na uwadze, jak ważne jest uwrażliwiane uczniów na potrzeby innych ludzi zachęcono młodzież, aby przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej na terenie gminy Lipnica Mała. Każdy, kto chciał włączyć się do akcji miał za zadanie upiec dowolne ciacho, a następnie przekazać je na cele charytatywne. Organizatorzy rozprowadzali podzielone ciasto po niedzielnych Mszach Świętych, a zebrana ofiara została przeznaczona na leczenie dwuletniego Kubusia chorującego na chłoniaka.

Uczestnicy aktywnie włączyli się do akcji poprzez pieczenie ciast w warunkach domowych. Podczas  kontaktu z młodzieżą podkreślano, że uczestniczenie w akcjach charytatywnych jest zawsze korzyścią dla obydwu stron. Uczy bowiem dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, a przede wszystkim niesie nadzieję na dalsze życie osobom, którym pomagamy, nawet najdrobniejszym gestem.