Lokalne eliminacje w strzelectwie sportowym

Ostatnie dwa dni w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce dostarczyły uczniom nie lada emocji, bowiem w dniach od 6 do 7 lutego 2018 roku odbyły się u nas eliminacje do Wojewódzkich Mistrzostw OHP w Strzelectwie Sportowym, które odbędą się 14 marca 2018 roku w Myślenicach. Jak można było zauważyć po frekwencji uczestników, zainteresowanie tą dyscypliną sportową wśród naszej młodzieży jest naprawdę spore, gdyż w samych eliminacjach brało udział aż 27 osób! Celem, który przyświecał tej dwudniowej rywalizacji było wyłonienie najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować naszą Szkołę na Mistrzostwach już na szczeblu wojewódzkim.

Standardowo, pierwszy dzień rozpoczął się od przedstawienia regulaminu, instruktażu obsługi oraz wszelkich środków bezpieczeństwa, gdyż jak wiadomo, mamy tutaj do czynienia z bronią i bezpieczeństwo jest tutaj na pierwszym miejscu. Następnie uczestnicy pod czujnym okien wychowawcy rozpoczęli rywalizację. Każdy zawodnik mógł oddać 10 strzałów z odległości 10 metrów z pozycji stojącej. Najlepszymi zawodnikami okazali się Pastwa Sebastian, Szymon Gwiżdż i Marcin Czerwień, którzy uplasowali się na trzecim miejscu, drugie miejsce z kolei zajął Czesław Gutt, natomiast najlepszym z najlepszych okazał się Klaudiusz Dunaj, który zajął miejsce pierwsze. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w eliminacjach, a najlepszym życzymy powodzenia na Mistrzostwach w Myślenicach!