Magia Świąt w Naszej Szkole

Grudzień to wyjątkowy okres w roku, czas wewnętrznego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Ożywa w nas i w naszym otoczeniu magiczna aura, która wprawia nas w niezwykle radosny nastrój. Ten ciepły i błogi klimat ożywa dzięki dekorowaniu domów, ubieraniu choinek, szykowaniu prezentów, jest to coś na co wszyscy niecierpliwie czekają długie miesiące. Również uczniowie Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce pielęgnują te piękne obyczaje i co roku ochoczo tworzą odświętny wystrój w naszej Szkole. Tygodnie poprzedzające święta, uczniowie wraz z nauczycielami spędzili na przygotowaniu szopki, ozdabianiu choinek oraz przystrojeniu korytarzy naszej Szkoły. Za sprawą tej świątecznej magii bycia razem, wspólne chwile spędzone przy pracach dekoracyjnych zacieśniły więzi w społeczności szkoły, gdyż jak wiadomo święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny i ciepły czas, pozwalający poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Należy jednak pamiętać, że czas adwentu jest przede wszystkim wewnętrznym, osobistym przygotowaniem nas samych na narodziny Jezusa.