fbpx

Majowe Święta 

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
Miesiąc maj to czas narodowego świętowania dla wszystkich Polaków. Jako obywatele Polski dumnie podnosimy głowy wywieszając wówczas biało-czerwone flagi. W kalendarzu kartki oznaczone świątecznym czerwonym kolorem pojawiają się jedna po drugiej: 1 maja, 2 maja, a następnie 3 maja.
Tak więc 8 maja 2024 r. w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II  w Jabłonce wzięli udział w zajęciach poświęconych świętom majowym oraz w quizie “Co wiesz o Święcie Konstytucji 3 Maja”. Głównym celem tego spotkania było pobudzenie refleksji dotyczących majowych uroczystości. Oprócz pogadanki, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania związane z historią dnia, w którym uchwalona została ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Nasz kraj ma trudną historię, ale zapisanych w niej jest również wiele pięknych kart. Jedną z nich jest właśnie dzień 3 maja 1791r., w którym uchwalono Konstytucję. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.
Na koniec zajęć młodzież wykonała gazetkę tematyczną. Z obserwacji uczniów podczas zajęć oraz z rozmów indywidualnych przeprowadzonych po spotkaniu można wywnioskować, że forma, jak również ich tematyka była dla nich interesująca i chętnie w nich uczestniczyli.