Małopolski Dzień Uczenia się w Jabłonce – Język Migowy atutem w mojej pracy

W dniu 8 czerwca Młodzieżowe Centrum Kariery w Jabłonce podjęło inicjatywę Wojewódzkiego Urzędu Pracy i zorganizowało dla uczniów Branżowej Szkoły Wielozawodowej  I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce  Małopolski Dzień Uczenia się, którego motywem przewodnim było hasło #PostawNaRozwój.  Wydarzenie miało na celu przekazać młodzieży potrzebę ciągłego samorozwoju oraz zainspirować do nauki Polskiego Języka Migowego (PJM).

Pośrednik pracy poprowadził spotkanie aprobujące język migowy. Umiejętność używania Polskiego Języka Migowego stanowi solidny atrybut w poszukiwaniu pracy, ale przede wszystkim uczestnicy mogli dowiedzieć się, że dzięki niemu możemy zrozumieć z czym zmagają się osoby Głuchonieme. Przekazano młodzieży że język polski jest całkowicie inny od PJM, dlatego często pojawiają się bariery komunikacyjne. W trakcie spotkania pośrednik pracy poprowadził z młodzieżą warsztaty, które miały być wprowadzeniem do nauki języka migowego.