Misterium Męki Pańskiej – Wielkanoc 2008

“Kiedy człowiek żyje dla drugiego człowieka,
wtedy jego życie nabiera właściwego sensu,
więc nie przechodź obojętnie obok Miłości”

W dniu 18.03.2008 roku w naszej szkole odbyło się Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez naszych katechetów s.Natanaelę i p.Bogdana Pieróg, a w wykonaniu naszej młodzieży Przedstawienie otworzył gospodarz Centrum p. mgr Jan Hamerski. Przywitał zebranych: gościa p. mgr inż Janusza Gumularza, dyrekcje szkoły, nauczycieli, wychowawców, pracowników i młodzież. Następnie złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy i życzył miłego odbioru. Misterium osadzone było w realiach współczesnych, gdzie zagubiony człowiek poszukuje swojego sensu życia. Niejednokrotnie – jak pokazano – jest ono skupiane się tylko wokół pracy, sensacji, oskarżaniu, pazerności na pieniądze – przy których człowiek przechodzi obojętnie wobec niesprawiedliwości dotykającej przede wszystkim ludzi, którzy pragną wskazać właściwy sens życia. Ten jednak model życia – jak przedstawiano w puencie jest niewłaściwy, ponieważ tylko życie oparte o Miłość daje nam szczęście. Po tym wzruszającym przedstawieniu, dzielono się refleksjami, a pani dyrektor szkoły mgr inż. Grażyna Pilch podziękowała reżyserom i wykonawcom oraz złożyła życzenia świąteczne.