fbpx

MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA

  • gallery
  • gallery
  • gallery
31 Października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. Jest to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Zapoczątkowana została przez przedstawicieli największych banków europejskich, którzy podczas konferencji w Mediolanie w 1924 roku uznali, że wiedza na temat pomnażania oszczędności w dłuższej perspektywie powinna zapewnić stabilny rozwój społeczeństw.
W tym celu postanowiono, iż w ostatnim dniu października każdego roku będą organizować w swoich krajach działania edukacyjne kierowane do wszystkich obywateli, promujące ideę oszczędzania. I tak Światowy Dzień Oszczędzania od ponad 90 lat ma nam przypominać, jak ważne jest odkładanie chociażby małych kwot. Społeczność Uczniowie Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce  przyłączyli się do promowania tejże inicjatywny, zorganizowano więc akcję „Mistrzowie oszczędzania”. Celem akcji było promowanie nawyku oszczędzania oraz efektywnego wykorzystania własnych zasobów finansowych. Akcja ta miała jednak drugi, głębszy cel, jest nim oczywiście pomoc i wsparcie potrzebującym, gdyż cała zebrana przez młodzież kwota zostanie przekazana na zbiórkę dla Lenki, którą nasza społeczność wspiera już od lat. Podopieczni przygotowali także gazetkę na temat oszczędzania. Akcja ta ma wyrobić w młodych ludziach dobre nawyki, co powinno przekładać się na odpowiedzialne i mądre decyzje finansowe w przyszłości. Wychowankowie w grupach zbierali pieniądze do skarbonek, działania rozpoczęły się 24 października, natomiast z dniem wczorajszym 14.11 została zakończona i wyłoniono zwycięzców przedsięwzięcia.
MISTRZAMI OSZCZĘDZANIA została KLASA 3B!!!
Jesteśmy dumni z wszystkich naszych uczniów, wygranym serdecznie gratulujemy, dziękujemy całej społeczności za udział w akcji! Niezmiennie powtarzamy DOBRO ZAWSZE DO WAS WRÓCI!