MŁODZIEŻ NASZEJ SZKOŁY NA VIII FESTIWALU FRYZJERSKIM W KATOWICKIM SPODKU

Wczesnym rankiem młodzież z CKiW OHP oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Jabłonce wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu wyruszyły na VIII Śląski Festiwal Fryzjerstwa, gdzie tego dnia katowicki Spodek zamienił się w stolicę najpiękniejszych fryzur i niespotykanych kreacji. Pasaż Handlowy i Wystawienniczy tworzyły podczas tegorocznych targów 104 firmy związane z branżą fryzjerską, kosmetyczną paznokciową i solaryjną. Na poszczególnych stanowiskach można było min. zrobić sobie fantastyczną fryzurę i niekonwencjonalny makijaż, dopiąć pasemka, ozdobić paznokcie, poddać się cudownemu zabiegowi masażu i wiele wiele …innych cudownych rzeczy czekało na zwiedzających. Wszystkie stoiska z zainteresowaniem odwiedzane były przez przybyłych gości. Szczególnym powodzeniem cieszyły się te, na których odbywały się pokazy i prezentacje. Firma WATS przygotowała mnóstwo niespodzianek. Pan Krzysztof Ibisz był gospodarzem niedzielnego pokazu na scenie głównej, gdzie swoje autorskie pokazy zaprezentowali czołowi styliści wiodących, światowych firm działających w branży fryzjerskiej. Można było zobaczyć propozycje Jesień/Zima firmy Golili, przenieść się też w „Dwa Światy” za sprawą pokazu instruktorów marki Laboratoire Ducastel, „posmakować” Czekoladowej Wiśni z najnowszej kolekcji Matrix, a także dowiedzieć się, co proponują styliści „Tak czeszemy” na sylwestrową noc. Ponadto firma Hair Talk zaprezentowała innowacyjną metodę przedłużania włosów, która nagrodzona została Złotym Medalem Śląskiego Festiwalu Fryzjerskiego 2007. Swój Show [Helen Seward Show] przygotowała także firma Eurex oraz Polska sekcja Prestiżowego Międzynarodowego Klubu Intercoiffure. Na zaproszenie organizatora specjalny program „BEAT per MINUT” przygotował Mistrz Fryzjerstwa prosto z Paryża – Denis Peltriaux. Ten dynamiczny, pełen ekspresji pokaz przyciągnął ogromną publiczność i zafascynował ją … Podczas festiwalu rozegrano siódmą edycję Konkursu o Puchar Śląska. W czterech kategoriach wystartowało aż 64 zawodników. Nowością w tym roku były I Ogólnopolskie Mistrzostwa w Fantazyjnym Zdobieniu Paznokci FANTASMAGORIE 2007. Konkurs ten cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Spektakularne ozdoby, kolory, pomysły oraz kompleksowa kreacja modelek i modeli skupiały się w tym roku wokół konwencji IMPRESJE JESIENNE. Fryzjer w dzisiejszych czasach staje się osobą publiczną jest postrzegany jako człowiek z duszą artysty. Zawód ten wymaga poszerzenia nie tylko wiedzy technicznej, ale również horyzontów myślowych i taki festiwal stanowił okazję dla wszystkich ludzi z branży fryzjerstwa. Nasze dziewczyny skorzystały z okazji i już czekają na kolejny Festiwal!