„Nie – tłusty czwartek” – Dzień V

W ostatnim dniu realizacji inicjatywy pn. „Czwartek słodki nie tylko tłusty”, której liderem jest Kujawsko – Pomorska WK OHP odbyły się zajęcia fitness. Modne zajęcia fitness to głównie ćwiczenia odchudzające, przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Z kolei zadaniem popularnych treningów wzmacniających jest poprawa kondycji i wydolności organizmu. Dzisiaj postawiliśmy na stepy, nasi uczniowie ubrani w sportowe stroje dzielnie ćwiczyli na stepach przy rytmie muzyki. Step to trening fitness, który polega na energicznym wchodzeniu na specjalną platformę do ćwiczeń, przy pomocy odpowiedniej techniki. Dzięki ćwiczeniu step redukujemy tkankę tłuszczową i wzmacniamy dolne partie mięśniowe. Nie zabrało również ćwiczeń na górną partię mięśniową, tym razem pomocne były taśmy treningowe i hantle.
Po zakończeniu ćwiczeń uczniowie przystąpili do rozwiązania quizu o tematyce żywienia i aktywności fizycznej, by sprawdzić poziom swojej wiedzy w tym temacie. Wyniki okazały się bardzo zadowalające co wszystkich nas cieszy.
Pamiętajmy – aktywność fizyczna obok właściwego odżywiania to klucz do utrzymania zdrowia i dobrej kondycji naszego organizmu!