Ogólnopolski Bieg Papieski Ochotniczych Hufców Pracy

15 października br. odbył się Ogólnopolski Bieg Papieski OHP, który stanowił formę obchodów Dnia Papieskiego, przypadającego w 44 rocznicę wyboru Kardynała Wojtyły na papieża. To święto ustanowił Sejm RP w hołdzie papieżowi Polakowi i jest ono wyrazem czci uczniów wobec świętego Jana Pawła II- patrona szkoły. Obchodom tegorocznego XXII Dnia Papieskiego przyświeca hasło „Blask prawdy”. Jest to tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. Dziesiąta encyklika Papieża Polaka traktuje o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła. Ogólnopolski Bieg Papieski OHP został zorganizowany w miejscowości Szlachtowa, przy kościele p.w Matki Bożej Pośredniczki Łask, która jest mocno związana z Janem Pawłem II. Ma tutaj początek jeden ze Szlaków Papieskich. Bieg rozpoczął się o godzinie 12.00, a uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 2.800 km. Trasa stanowiła element Szlaku Papieskiego, którą wyznaczył Ojciec Święty podczas VI pielgrzymki do Polski w Starym Sączu. W biegu wzięło udział 50 uczestników. Po zakończonym biegu nastąpiło uroczyste wręczenie medali i dyplomów dla biegaczy. Następnie młodzież odśpiewała Barkę, ukochaną pieśń Jana Pawła II. Na wszystkich biegaczy czekał poczęstunek i ciepła herbata. Podziękowania dla OSP Szlachtowa, Straży Miejskiej ze Szczawnicy za zapewnienie bezpieczeństwa podczas biegu. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a uczestnikom serdecznie gratulujemy!