Pielęgnowanie tradycji świętowania Dnia Kobiet

🌹🌹🌹
Od wielu lat w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce 8 marca to bardzo wyjątkowa data. Tego dnia świętujemy bowiem „ Dzień Kobiet”❤️❤️❤️ – święto wszystkich Pań. Jednak cofnijmy się nieco do historii. Niektóre źródła podają, że tradycje tego święta zakorzenione są już w starożytnym Rzymie. Dzień Kobiet był wówczas świętem oddania czci bogini Junonie – opiekunce życia kobiet. Tego dnia kobiety modliły się o szczęście w życiu małżeńskim, a mężowie obdarowywali je prezentami. Idącym dalej tym tropem, męska część naszej społeczności szkoły złożyła w dniu dzisiejszym życzenia swoim koleżankom, a także kadrze pedagogicznej i Dyrekcji. Nie zabrakło również kwiatów i drobnych podarunków w postaci słodyczy – wszystko to wręczane z uroczą szczerością wymalowaną na twarzach. Tego dnia królowały u nas różnokolorowe tulipany – Panowie zadbali o uroczysty i wyjątkowy nastrój i to definitywnie im się udało. To niezwykle miła tradycja, którą warto pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.