fbpx

Próbny alarm przeciwpożarowy

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

Dnia 4 grudnia 2017 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce w trosce o bezpieczeństwo podopiecznych naszej Jednostki przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku Szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim młodzieży, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie  i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek i obserwowali akcję strażaków – zobaczyli jak wygląda gaszenie symulowanego pożaru,  szukanie zaginionych, oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Wato także wspomnieć, że w dzisiejszej akcji wzięli udział wychowankowie naszej Szkoły jako strażacy – ochotnicy należący do OSP w Jabłonce.

 

Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.