fbpx

„ŚRODA POPIELCOWA” – 09.03.2011r

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

„ŚRODA POPIELCOWA”

W dniu 09.03.2011r młodzież wraz z kadrą uczestniczyła we mszy świętej, która została odprawiona przez naszego księdza Grzegorza ,w kościele pod wezwaniem świętego Brata Alberta w Jabłonce w Borach. Młodzież czynnie uczestniczyła w liturgii. Ksiądz Grzegorz przypomniał Nam znaczenie Środy Popielcowej.

„Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz „ – te słowa przypominają człowiekowi o kruchości jego życia.

Jest to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu w tym dniu Kościół nakazuje ścisły post. Dzień ten ma pobudzić Nas do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Pamiętajmy również, że każdy powrót do Boga, mogący dokonać się przez wielkopostne wyrzeczenia, jest powrotem do samego siebie i piękna, które jest w każdym człowieku, stworzonym na obraz Boga. Duże znaczenie mają trzy tradycyjne pokutne praktyki; post, jałmużna, modlitwa.

Post – „Czyniąc nasz stół uboższym, uczymy się pokonywać egoizm, aby żyć w logice daru i miłości”

Jałmużna – „Żądza posiadania prowokuje przemoc, nadużycia władzy i śmierć; dlatego kościół wzywa nas do praktykowania jałmużny, tzn. zdolności do dzielenia się”.

Modlitwa – „Rozważając i przyjmując słowo Boże, aby żyć nim na co dzień, uczymy się drogocennej i niezastąpionej formy modlitwy, ponieważ uważne słuchanie Boga , który stale mówi do naszego serca, karmi drogę wiary rozpoczętą w dniu chrztu”

W kwietniu czekają Nas rekolekcje wielkopostne będzie to również okazja do dokonania refleksji nad samym sobą w świetle Ewangelii.