VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Skomielnej Białej

W minioną sobotę tj. 15 grudnia 2018 roku, już w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek Uczestników OHP Województwa Małopolskiego. Zasadniczą Szkołę Wielozawodową  reprezentował Artur Basisty, który zagrał na akordeonie kolędę „Bóg się Rodzi”. Cały przegląd ,w którym brało udział aż 33 uczestników z 19 jednostek, był na bardzo wysokim poziomie, o czym zapewniła nawet komisja oceniająca wystąpienia młodzieży. Po zakończeniu konkursu wychowawcy, opiekunowie i komendanci wraz z podopiecznymi zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz skromnymi upominkami a następnie wspólnie zaśpiewali kolędę.

W oczekiwaniu na wyniki młodzież na widowni zebra się w sporą grupę aby wspólnie śpiewać kolędy przy akompaniamencie gitary i akordeonu. Również zaproszony zespół regionalny włączył się we wspólne kolędowanie tworząc niesamowity i podniosły charakter imprezy przenosząc wszystkich w bajkowy czas świąteczny. Niestety, tym razem nie udało się zająć dobrego miejsca naszemu uczniowi, ale wcale go to nie zniechęciło i już zapowiedział, że w przyszłym roku będzie walczył o podium. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów.