fbpx

warsztaty profilaktyczno-muzyczne ,,Mądry wybór”

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
,,Mądry wybór”-warsztaty profilaktyczno-muzyczne 🎤🎤🎤🎧🎧🎧🎼🎼🎼🎤🎤🎤
W dniu 21.09.2023 r w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odbyły się warsztaty profilaktyczno- muzyczne pn. ,,Mądry wybór” dla naszych uczniów. Zajęcia te poprowadził wybitny artysta Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz. Ten wielki artysta jest człowiekiem, który wierzy w cud życia i wiary, która czyni cuda. Jest on osobą, której leży na sercu walka o to pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów. Jest człowiekiem, który uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów. Pan Błaszkiewicz walczy o moralność młodego pokolenia, bo dzisiejsze dzieciaki narażone są na wiele zagrożeń, a nie mają mechanizmów obronnych. Dzisiejszy program posiadał kilka bloków tematycznych: przemoc i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Przeciwstawiał się on również wulgaryzmom w języku młodego człowieka. Problem dopalaczy jest szczególnie wyeksponowany przez artystę, który ma na uwadze, że jest to bardzo niebezpieczna i często zakamuflowana forma uzależnienia.
Młody człowiek jest narażony na namawianie przez sprzedawców i wprowadzany w błąd. Jako alternatywę proponuje młodzieży zaangażowanie się w różnego rodzaju grupy wolontariatu pokazując również tam miejsce na godny i radosny rozwój.
Program jest pozytywnym czasem, zmuszającym do myślenia i pozostawia niezatarty ślad w umysłach i sercach młodych ludzi. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą ”Gzyms” wygrywając festiwal muzyków rockowych ”Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 84 wygrywa Przegląd Młodych Talentów – ” Zima z Rockiem” na Śląsku, w tymże roku bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych ”Jarocin”. Kolejne festiwale to ; KartRock- Jelenia Góra, Rockowisko- Łódź, Open Rock- Kraków, Fama- Świnoujście itp. W 2001 roku nominowany do tytułu ”Człowiek Roku” Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Mamy nadzieję, że po jakże cennym spotkaniu młodzi ludzie wyciągną jak najwięcej pozytywnych wzorców i wartości, które zaowocują już niebawem w ich młodzieńczym życiu.