Wojewódzki konkurs ,,SPRAWNY W ZAWODZIE 2023”

W dniu 27.04.2023r. w Trzebini odbył się konkurs „Sprawny w zawodzie 2022”- kucharz oraz BHP na etapie wojewódzkim dla uczniów szkół Branżowych będących uczestnikami OHP, którego organizatorem była Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Trzebini.
Konkurs dla kucharzy składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, a jego celem było umożliwienie młodzieży sprawdzenia poziomu przygotowania do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych, a kadrze opiekunów okazji do przedstawienia efektów swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Naszą Szkołę  reprezentowała uczennica kl.III Jesica Kubarska, która miała za zadanie poprawnie odpowiedzieć w części teoretycznej na 40 pytań w formie elektronicznej, a następnie własnoręczne przygotować placki ziemniaczane w czasie 90 minut. Natomiast na konkursie BHP nasza uczennica reprezentowała Sabina Stachulak. Konkurs ten przeprowadzony był w formie testu składającego się z 50 pytań teoretycznych. Dziewczyny, pomimo wielkiego stresu poradziła sobie znakomicie z konkurencjami. Serdecznie dziękujemy uczennicom za udziału i ogromne zaangażowanie oraz życzymy powodzenia na egzaminie kwalifikacyjnym, który już w czerwcu.
Adam Czerwień