fbpx

Wojewódzkie mistrzostwa OHP w strzelectwie sportowym

W dniu 16 września 2021 r. na strzelnicy sportowej w Myślenicach zorganizowano kolejne już Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelectwie Sportowym. Organizatorem imprezy był 6-10 Hufiec pracy w Myślenicach MWK OHP w Krakowie, który za cel postawił sobie popularyzację strzelectwa sportowego wśród uczestników OHP województwa małopolskiego.

Centrum reprezentowali Michał Wójciak oraz Mateusz Korbel. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach – młodzież oraz wychowawcy. Wychowankowie byli punktowani jako drużyna oraz indywidualnie –  jako najlepsi strzelcy. Każdy zawodnik miał do oddania 13 strzałów, z czego 10 było punktowanych. W rywalizacji indywidualnej najlepszy okazał się nasz uczeń MICHAŁ WÓJCIAK zdobywając 93 punkty. Niewiele brakowało do podium Mateuszowi Korbelowi, ale ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu z liczbą punktów 84. Jednak nie zaważyło to na końcowej klasyfikacji i finalnie nasza drużyna zdobyła I miejsce! Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczali: Z ca Komendanta MWK OHP – Bożena Rążewska, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka oraz Prezes Ośrodka Rekreacji Sport Myślenice – Michał Funek.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom wywalczenia I miejsca. Zdecydowanie czas spędzony na myślenickiej strzelnicy był dla uczestników miłym doświadczeniem, natomiast rywalizacja – dobrą zabawą.