fbpx

Wycieczka do Krakowa

Dnia 7 grudnia 2018 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

Mimo pogody, która tego dnia niestety nas nie rozpieszczała dzień zapowiadał się znakomicie. Żwawym tempem, bo tuż po godzinie 7.30 udało nam się wyjechać z Jabłonki. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Największe wrażenie zrobił na nas Kościół Górny. Przepiękne budownictwo, niesamowity ołtarz, liczne witraże i mozaiki – to wszystko i wiele innych wspaniałych rzeczy możemy tam ujrzeć. Co więcej można tam również zobaczyć bezcenną relikwię, którą przekazał do Sanktuarium kard. Stanisław Dziwisz, a mianowicie jest to naznaczona krwią sutanna, w którą święty Jana Paweł II ubrany był 13 maja 1981 roku, kiedy to podczas audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra doszło do zamachu , którego celem było zabicie papieża.

Po opuszczeniu Centrum Jana Pawła II udaliśmy się do największego Centrum Handlowego w Krakowie – Bonarki, gdzie mieliśmy już zarezerwowane bilety na seans filmowy.  Jako, że wielkimi krokami zbliżają się już Święta Bożego Narodzenia postawiliśmy na film, który miał nas wprawić w magiczny, świąteczny nastój, tak więc padło na film animowany reżyserii Yarrowa Cheney’a i Scotta Mosier’a pt. „Grinch”. Opowiada on historię tytułowego Grincha, który jest postacią o zielonym futerku i lodowatym sercu, szczerze nienawidzącą Świąt oraz Gwiazdki. Jego celem zatem było zniszczenie mieszkańcom wioski w której mieszka, magicznego klimatu, który towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia. Pięknie przyozdobione domy, uliczki i latarnie, bogato ubrane choinki, wspaniałe prezenty, tysiące migoczących lampek, wszędzie słyszane najpiękniejsze świąteczne kolędy – to wszystko doprowadzało naszego Grinch’a do szaleństwa… Oczywiście jak to w bajkach „happy endu” zabraknąć nie mogło!

Po wyjściu z kina nasi podopieczni mieli czas wolny, aby coś przekąsić, zrobić  świąteczne zakupy, miło spędzić czas, a warunki temu jak najbardziej sprzyjały, ponieważ jak co roku osoby odpowiedzialne za wystrój galerii stanęły na wysokości zadania i sprawiły, że panuje w niej magiczny, świąteczny nastrój, a wszystko dopracowane jest nawet w najmniejszym detalu.

Ale jak wiadomo wszystko co dobre – szybko się kończy, tak więc w radosnych nastrojach z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do naszej szkoły.