fbpx

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 4 i 5 października młodzież z Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II  w Jabłonce uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Zbiórka i wyjazd zaplanowano na godzinę 5:15 w poniedziałek, podróż minęła w przyjemnej atmosferze i o godzinie 12 dojechaliśmy pod stadion Śląska Wrocław gdzie czekał na nas przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie obiektu przy okazji poznając historie klubu i zawodników którzy zapisali się na kartach historii. Zobaczyliśmy sale konferencyjną, szatnię gospodarzy wraz z zapleczem gospodarczym (prysznice, sauny, jacuzzi oraz miejsce pracy fizjoterapeutów klubowych) następnie udaliśmy się na płytę boiska i trybuny skąd wylądowaliśmy w jedynym w Polsce areszcie stadionowym, na końcu mogliśmy zobaczyć również jedną z trzech sal bankietowych oraz loże VIPów. Następnym celem naszej wycieczki był Uniwersytet Wrocławski wraz z wyjściem na „Wieżę Matematyków”  w tym celu przejechaliśmy naszym autokarem do Centrum miasta i zabytkowego wrocławskiego rynku, gdzie młodzież dostała czas wolny, po którym wraz z przewodnik udaliśmy się do wspomnianego uniwersytetu, co i rusz się zatrzymując i poznając historie Wrocławia i jego poszczególnych obiektów przy okazji wpadając na rozrzucone po cały mieście krasnale. Po dotarciu do uniwersytetu poznaliśmy jego historię oraz zakamarki, następnie pokonaliśmy 7 pięter i mogliśmy podziwiać panoramę Wrocławia z „Wieży Matematyków”, gdzie Pan przewodnik pokrótce objaśnił dalszą trasę zwiedzania oraz przybliżył historię wyróżniających się na horyzoncie punktów. Po drodze do autokaru odwiedziliśmy również malowniczy dziedziniec biblioteki  uniwersytetu wrocławskiego.  Następnie udaliśmy się do hotelu Wratislavia gdzie się zakwaterowaliśmy i rozpakowaliśmy, a uczestnicy dostali chwilę dla siebie  po czym udaliśmy się na obiadokolacje z której poszliśmy odwiedzić wrocławską galerię, która była już ostatnim punktem harmonogramu wycieczki tego bardzo długiego i intensywnego dnia.

Drugiego dnia wycieczki  udaliśmy się do HYDROPOLIS gdzie mogliśmy się dowiedzieć wszystkiego o wodzie, zaczynając od jej cyrkulacji w ekosystemie, do jej wpływu na nasz organizm, do poznania historii „ujarzmienia” wody oraz zaglądnąć w głębiny mórz i oceanów gdzie mogliśmy podziwiać wraki statków i faunę głębin. Z Hydropolis udaliśmy się do drugiego najwyższego budynku w Polsce jakim jest wrocławski Sky Tower mierzący 212m wysokości gdzie mieliśmy okazję wjechać na 49 piętro i stamtąd podziwiać cały Wrocław i jego okolice po kres horyzontu gdzie rysowały się Ślęża i Śnieżka.  Kolejnym i ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego ogrodu zoologicznego,  w którym na 33ha można podziwiać ponad 1100 gatunków zwierząt, których liczba całkowita przekracza 12 tysięcy. Znajdziemy tu gatunki rodzime występujące w Polsce, a poza tym możemy przenosić się na różne kontynenty. Do dyspozycji mamy m.in. wspaniałe AFRYKARIUM jest to kompleks 21 basenów, w których żyje około 6 tys. ryb oraz płazy, gady i ssaki. To pierwsze na świecie oceanarium prezentujące faunę jednego kontynentu – Afryki, ptaszarnie gdzie możemy podziwiać rajskie ptaki, krokodylarnie gdzie możemy podziwiać różnorakie gady oraz wiele innych atrakcji.  Bezpośrednio po zakończeniu zwiedzania ZOO które zajęło nam 3h wróciliśmy do autokaru i wyjechaliśmy w podróż powrotną do domu.
Harmonogram wycieczki mimo iż bardzo napięty bardzo podobał się młodzieży która już w czasie powrotu pytała kiedy i gdzie jedziemy na kolejną wyprawę.

Opr.Alan Paniak