fbpx

XII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej doceniamy i pielęgnujemy naszą historię oraz pamięć
o bohaterach narodowych, sport staje się nie tylko formą rekreacji, ale również doskonałym narzędziem do upamiętnienia i uczczenia tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Takim wydarzeniem jest “Bieg Tropem Wilczym”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie granic II Rzeczypospolitej Polskiej.
XII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanego przez Centrum Kształcenia
i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce miała miejsce w dniu 3 marca 2024 roku w Szczawnicy – Pod Rapą. Tegoroczna edycja biegu odbyła się na dystansie 1963 metrów – nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka” oraz na dystansie 6 km.
Po mszy św. w Kościele pw. Św. Wojciecha BM w Szczawnicy w intencji Żołnierzy Wyklętych uczestnicy udali się na start.
W trakcie wydarzenia zgromadzeni wysłuchali pieśni patriotycznych przygotowanych przez młodzież oraz prelekcję dotyczącą historii Żołnierzy Niezłomnych. Po części oficjalnej nastąpiła rywalizacja uczestników biegu.
Na mecie na zawodników czekał ciepły posiłek i napoje. W ramach udziału uczestnicy biegu otrzymali koszulki oraz pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody rzeczowe i dyplomy. W tym roku honorowymi Uczestnikami zostali podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Szczawnicy
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali Straż Miejska w Szczawnicy, OSP Szczawnica oraz GOPR Grupa Podhalańska – s. o. Szczawnica. Wsparcie okazał Samorząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy – za co serdecznie dziękujemy.