fbpx

Z Różańcem w ręku

  • gallery
  • gallery

Z Różańcem w ręku  …aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa i wybrać w ten sposób szkołę najlepszą …św. Jan Paweł II

 

W dniu 01 kwietnia 2023  dyrekcja z kadrą pedagogiczną udała się do sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, aby tam wspólnie ze szkołami, których patronem jest św. Jan Paweł II uczestniczyć w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca połączonej z różańcem fatimskim oraz 18-stą rocznicą śmierci św. Jan Pawła II.

Najpierw wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej połączonej z homilią, w której kapłan mówił o roli modlitwy – przypominając postać św. Jan Pawła II, który zawsze swoje sprawy powierzał Bogu za przyczyną swojej Matki. Zaznaczył, iż każdy powinien brać przykład z tego wielkiego Polaka. Ostrzegał również przed  manipulacją, która jest wprowadzana wokół tej wielkiej postaci, aby ją skompromitować, a przez to zniszczyć. Ostrzegał, iż w społeczeństwie, w którym jest brak autorytetów łatwo zniewolić.

Po Mszy Św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu,  podczas której odmówiono Litanię Loretańską, modlitwę do Ducha Świętego oraz akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie rozpoczął się Różaniec Fatimski. Nasza Szkoła odmawiała Tajemnicę Radosną. Podczas modlitwy powierzono całą społeczność szkoły Opiece Matki Bożej i św. Janowi Pawłowi II w przed dzień jego 18-stej rocznicy odejścia z tego świata. Rozważając każdą tajemnicę różańca przypominano słowa św. Jan Pawła II: o podstawowych wartościach, znaczeniu Chrystusa w historii Polski, roli Matki Bożej, kobiety, rodziny w życiu każdego człowieka.

Następnie kolejne szkoły noszące imię św. Jana Pawła II odmawiały kolejne tajemnice różańca. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Jasnogórskim oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.