fbpx

Zajęcia na hali sportowej

W dniu 19 listopada 2019 roku uczestnicy koła sportowo – rekreacyjnego wzięli udział w zajęciach z piłki siatkowej.

Zajęcia sportowe to doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie “W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dlatego też uczniowie udali się wraz z opiekunem na halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce.

Po obowiązkowej rozgrzewce rozegrano mecz piłki siatkowej. Składy drużyn były mieszane, a rywalizacja pokazała wyrównany poziom gry, chociaż finalnie zakończyła się wynikiem 3:0.

Zajęcia sportowe stanowią jedną z możliwych form spędzania czasu wolnego. Cieszy fakt, iż wychowankowie w chętny sposób biorą w nich udział, gdyż lista pozytywnych czynników wpływających na ich zdrowie i samopoczucie jest bardzo długa.

Poprzez zajęcia ruchowe można m.in. rozładować stres i  negatywne emocje. Regularne treningi w równym stopniu oddziałują na ciało i na psychikę. Każdy wysiłek trwający co najmniej przez 30 minut powoduje wzrost produkcji endorfin – hormonów, które odpowiadają za dobre samopoczucie, zadowolenie z siebie i pozytywne nastawienie do świata. Jeśli na co dzień ktoś czuje się przygnębiony, zestresowany i brak mu pewności siebie – to zapraszamy do naszego koła – zacznij ćwiczyć z nami!