fbpx

Zimowy spacer

Aura na dworze w pełni oddaje uroki prawdziwej zimy na Orawie. Dlatego też w ramach akcji Ferie  2019 zorganizowaliśmy wspólne wyjście na spacer aby podziwiać zaśnieżony krajobraz okolicznych pagórków i dolin. Cała grupa zebrała się popołudniem przed budynkiem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Jabłonce, ubrana w ciepłe rękawiczki, czapki i szaliki aby sprawdzić swoją kondycję na zaśnieżonym terenie. Pierwsi pomaszerowali chłopcy torując ścieżkę w hałdach śniegu i umożliwiając przejście dziewczynom. Otaczający nas krajobraz był wprost zdumiewający. Oszronione drzewa, pokryte białym puchem łąki i krzewy przenosiły nas w bajkowy świat zakrywając szarość otoczenia.

Niektórzy z wychowanków poczuli się znów jak małe dzieci tarzając się w śniegu. Nie zabrakło też tradycyjnej bitwy na śnieżki
w oczywistych składach chłopcy przeciwko dziewczynom. Tym razem dziewczyny okazały się być silniejszym zespołem pokonując drużynę chłopców, którzy zapowiedzieli rewanż przy najbliższej okazji. Po skończonej wyprawie wszyscy zasiedli do ciepłej herbaty aby rozgrzać się i w wyśmienitych humorach powrócić do swoich domów.