Zawody w piłce siatkowej dziewcząt

We środę 29 maja 2019 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce  w Jabłonce wzięły udział w VII Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt  w Proszowicach. Cała impreza miała miejsce na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach. Rozpoczęła się uroczystym przywitaniem wszystkich uczestniczek przybyłych wraz z opiekunami.W rywalizacji wzięło udział szesnaście drużyn, dziewczęta natomiast walczyły w zespołach trzyosobowych. Naszą jednostkę reprezentowały: Marcela Joniak, Karolina Górka, Katarzyna Albertusiak oraz Magdalena Kulig.
Mecze zostały rozegrane w trzech grupach, systemem każdy z każdym. Do półfinału dostało się sześć drużyn, w tym nasze podopieczne, którym udało się wyjść z grupy na pierwszym miejscu! Doskonała gra wszystkich drużyn dostarczyła nie lada emocji wszystkim kibicom, a przede wszystkim opiekunom, którzy przeżywali każdy mecz i mocno trzymali kciuki za swoje podopieczne, nie szczędząc przy tym wielu trafnych wskazówek. Niestety, pomimo zaciętej rywalizacji naszym dziewczynom nie udało się stanąć na podium, a zabrakło tak niewiele! Pamiętajmy jednak, że każde zawody to świetna zabawa, nabywanie nowych doświadczeń, kształtowanie postawy uczciwej rywalizacji, a przede wszystkim motywacja do dalszych treningów. Mimo, że dzisiaj nie udało nam się stanąć na podium, jesteśmy niezmiernie dumni z naszych wychowanek, gdyż finalnie uplasowały się na miejscy czwartym.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!