fbpx

Najsprawniejszy w zawodzie – sukces Kamila w Gołdapi

W dniach od 21 do 24 maja 2019r. w Gołdapi odbył się ogólnopolski konkurs w zawodach kucharz oraz mechanik pojazdów samochodowych. Kamil Skoczyk, uczeń Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce jako laureat konkursu wojewódzkiego reprezentował województwo małopolskie w konkursie mechanik pojazdów samochodowych.
W dniu przyjazdu podczas oficjalnego rozpoczęcia, uczestnicy losowali stanowiska oraz numer zespołu do części praktycznej. Zmagania rozpoczęły się następnego dnia od części teoretycznej, która składała się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Część praktyczna ze względu na dużą ilość zespołów, została rozłożona na dwa dni. Zadania praktyczne wykonywane były na samochodach Seat Ibiza oraz VW Golf. Uczeń wylosował zespół XI oraz stanowisko numer 1 i w związku z tym wykonywał zadanie praktyczne w drugim dniu konkursu. Jego zadaniem było zdiagnozowanie oraz naprawa tylnego układu hamulcowego.

Organizator zagwarantował szereg atrakcji dla zespołów, które miały wolne w związku z podziałem. W pierwszym dniu konkursu wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę do Wilczego Szańca w Gierłoży oraz do Świętej Lipki i Kętrzyna. Zwiedzaliśmy dawną kwaterę i bunkry Adolfa Hitlera, podziwialiśmy bazylikę mniejszą w Świętej Lipce i organy z ruchomymi elementami oraz mogliśmy wysłuchać 15 minutowego koncertu wykonanego na organach. W wolnym czasie zwiedzaliśmy miasto Gołdap, tężnie oraz urokliwe jeziorko przy którym zostaliśmy zakwaterowani.

W ostatnim dniu, wieczorem odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu kucharz oraz mechanik pojazdów samochodowych. Nasz uczeń otrzymał 98 punktów co zagwarantowało mu I miejsce w konkursie mechanik pojazdów samochodowych, za co dostał nagrody rzeczowe, dyplom oraz puchar. Na drugim miejscu z ogólną liczbą punktów 97 uplasował się reprezentant województwa podlaskiego a na trzecim reprezentant województwa pomorskie z liczbą punktów 89. Serdecznie gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów.