Dzień Otwarty w Naszej Szkole

W dniu 14 maja 2019r. w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce został zorganizowany Dzień Otwarty dla potencjalnych kandydatów oraz osób zainteresowanych ofertą edukacyjną, jaką oferuje nasza szkoła. Dedykowany był w szczególności dla uczniów kończących gimnazja, jak również tych będących w klasach ósmych szkoły podstawowej.

Dla licznie przybyłej młodzieży zostało przygotowane wiele ciekawych atrakcji. Niestety ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne panujące tego dnia, cała impreza musiała zostać przeniesiona do budynku, jednakże i na to byliśmy w pełni przygotowani.

A wszystko rozpoczęło się od uroczystego otwarcia i powitania przybyłych gości na świetlicy przez panią  Grażynę Pilch, która opowiedziała  o szerokiej ofercie i możliwościach jakie daje młodym ludziom nasza szkoła. Żeby lepiej zaznajomić się z tymi informacjami, została także przedstawiona prezentacja multimedialna promująca szkołe. Następnie głos zabrali Dyrektorzy p. Janusz Gumularz oraz p. Jan Jurek.

Kiedy część oficjalna dobiegła już końca młodzież dostała dostęp do wszystkich zakamarków naszej placówki. Mieli możliwość zwiedzenia części internetowej, sal lekcyjnych oraz sal, w których prowadzone są warsztaty. I tak między innymi mogli zobaczyć, jak wyglądają warsztaty fryzjerskie i  skorzystać z usług świadczonych przez naszych podopiecznych pod czujnym okiem p. Łucji i p. Gabrysi. Dla zainteresowanych zawodami takimi, jak murarz-tynkarz, czy też mechanik przygotowano do zwiedzania sale, w których odbywają się warsztaty z tych zawodów. Młodzież miała również możliwość zobaczenia jak wyglądają zajęcia praktyczne, na których naucza się operowania wózkiem widłowym pod czujnym okiem p. Piotra. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie warsztatów gastronomicznych, gdzie młodzież miała możliwość upieczenia pysznych i pachnących racuchów pod czujnym okiem p. Ani.

Nie zabrakło także prezentacji przepięknych prac wykonanych przez naszych podopiecznych o artystycznych duszach, jak również prezentacji Sekcji Wojskowej, która prężnie działa w naszej szkole. Oczywiście żadna z imprez mających miejsce w naszej szkole  nie obejdzie się bez degustacji przygotowanych przez naszych podopiecznych kształcących się w zawodzie kucharz pysznych przekąsek, kanapeczek, ciasteczek i innych.

Przybyła młodzież oprócz zwiedzania szkoły, mogła obejrzeć również część internatową. Warto dodać, że nasza placówka zapewnia bezpłatne zakwaterowanie w naszym internacie, całodobową opiekę wychowawców oraz wyżywienie.

Dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony młodzieży cieszyły się liczne konkurencje i zabawy przygotowane przez naszych wychowawców i nauczycieli na świetlicy przez panią Danusię oraz na sali bilardowej przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego.
Młodzież losowała nagrody między innymi Bony fryzjerskie i Bony na wizytę u Dietetyka u Pani Barbary Pilch dietetyka klinicznego która dawała porady dietetyczne i zrobiła wykład o zdrowym żywieniu a także można było skosztować przekąsek i potraw zdrowych i  nisko kalorycznych oraz zrobić pomiar składu ciała.

Wspólna zabawa przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a my mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania i sprawiliśmy, że choć część z Was udało mam się przekonać do podjęcia edukacji w naszej szkole, a tym samym wstąpienia w szeregi Branżowej Szkoły I Stopnia. Do zobaczenia we wrześniu Kochani!