Spotkanie z pracodawcami

W dniu 01.10.2024 r w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odbyło się spotkanie z pracodawcami, u których nasza młodzież odbywa trzyletnie przygotowanie do zawodu. W spotkaniu uczestniczyli pani Grażyna Pilch dyrektor BSW oraz pani Jadwiga Zborek zastępca dyrektora oraz doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery pani Karolina Stechura. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w zakresie realizacji programu kształcenia oraz monitorowania realizacji zajęć praktycznych przez wychowanków. Przeanalizowano wyniki tegorocznych egzaminów zawodowych. Przedstawiono również obowiązujące Standardy Ochrony Małoletnich oraz Kodeks Pracy Pracownika Młodocianego. Ważnym punktem spotkania był też aspekt wychowawczy, zwrócono uwagę na rolę wychowawców i pracodawców, którzy winni wspierać i motywować swoich podopiecznych, borykających się nierzadko z wieloma problemami wieku dorastania. Celem spotkania było zacieśnianie współpracy miedzy wszystkimi zebranymi. Dziękujemy przedsiębiorcom, przedstawicielom instytucji współpracujących z naszą Szkołą za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i refleksji na temat kształcenia zawodowego.