fbpx

Apel Wielkanocny

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.”
– Jan Paweł II
Dnia 4 kwietnia 2023 roku w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odbył się apel poprzedzający nadchodzące Święta Wielkiej Nocy. Na początku Pani dyrektor Grażyna Pilch powitała wszystkich zgromadzonych – uczniów, nauczycieli, wychowawców, instruktorów i pracowników ze Szkoły. Złożyła piękne życzenia oraz zachęciła do chwili zadumy i refleksji w te nadchodzące Święta, jak również zastanowienia się nad sensem przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Następnie uczniowie, którzy prowadzili dzisiejszy Apel Wielkanocny poprosili o poświęcenie chwili uwagi i wysłuchania prezentacji dotyczącej zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi na Orawie.
Na zakończenie uczniowie złożyli przepiękne życzenia na te nadchodzące Święta wszystkim zgromadzonym:
„Życzymy wszystkim dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił Wam łaski, wielkiej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Oby przemienił serca zatwardziałe, nieczułe na ludzką krzywdę, pałające zazdrością, a wlał w nie ogrom życzliwości, która będzie emanować na innych. Życzymy pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień. Nie zapomnijmy również o pięknych tradycjach naszej Orawskiej Ziemi, pielęgnujmy je tak, aby pamięć o nich nie zaginęła, Tak więc według zwyczaju mokrego Śmigusa życzymy sobie i Wam na zdrowie!”
Nie zapomnieli także o upominkach, które własnoręcznie zostały przygotowane przez młodzież internatową pod okiem kadry opiekuńczo-wychowawczej, jak również o pokropieniu zimną wodą wszystkich obecnych według zwyczaju – aby się darzyło.
Ilona Szulc