wyniki konkursu na stroik wielkanocny

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy są doskonalą okazją do przygotowania ozdób, które przystroją nasze domy w tym wyjątkowym czasie. Orawskie tradycje związane z celebracją tych najważniejszych w kulturze chrześcijańskiej świąt często mają swoje korzenie w dawnych słowiańskich obrzędach związanych z budząca się do życia przyrodą. Wiele z tych dawnych tradycji jest ciągle kultywowanych i przejawia się właśnie w ozdobach, które goszczą na wielkanocnym stole oraz w naszych domach. Aby zachęcić do przygotowania własnoręcznie ozdób wielkanocnych i przy tej okazji do poznania ich symboliki w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce zorganizowano konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Jury z pośród wielu prac uczniów wybrało aż dwóch laureatów: Krzysztofa Dudę i Jana Owczar, których nagrodzono podczas uroczystego apelu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz za poświęcony czas na przygotowanie stroików. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Adam Czerwień