Egzamin praktyczny z wózków widłowych

W dniu 12 czerwca 2017 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce  przeprowadzony został egzamin praktyczny z kierowania wózkami podnośnikowymi z napędem silnikowym. Do egzaminu przystąpiło 12 wychowanków. Wszyscy uzyskali wynik pozytywny. Kurs rozpoczął się od zajęć teoretycznych trwających 48 godzin lekcyjnych, na których młodzież zapoznawała się z takimi tematami jak:

•  typy stosowanych wózków widłowych
  •  budowa wózka
  •  czynności kierowcy przy obsłudze wózków widłowych przed podjęciem pracy i po jej zakończeniu
  • czynności kierowcy w czasie pracy wózkami
  • wiadomości z zakresu bhp
  • bezpieczna wymiana butli gazowej

Następnie uczyli się praktycznej jazdy związanej z przemieszczaniem ładunku oraz manewrami z i bez ładunku. Przeprowadzający egzamin mgr inż. Janusz Gumularz wyraził zadowolenie z poziomu nabytej przez uczniów wiedzy i umiejętności. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytego kursu.