„Wiosenne Sprzątanie Polski” – 23.03.2011

„ Zobacz jaki piękny jest świat wokół Ciebie, więc bądź odpowiedzialny za niego”

W dniu 23.03.2011 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej zorganizowane było wielkie „Wiosenne Sprzątanie Polski”. W ramach tejże akcji młodzież naszej placówki sprzątała teren wokół budynku tj. plac przed i za szkołą oraz rowy znajdujące się wokół. Najpierw na świetlicy odbyło się spotkanie, w którym omówiono krótko znaczenie akcji dla naszego środowiska. Następnie podzielono młodzież na grupy i przydzielono opiekuna ,który nadzorował pracę w danym miejscu. Poczym wszyscy udali się na zewnątrz i z wielkim zapałem sprzątali wyznaczone miejsca. Młodzież zbierała śmieci, grabiła pozostałości jesiennych liści oraz zamiatała plac wokół budynku. Akcja zakończyła się sukcesem ponieważ wszyscy mieli wielką satysfakcję z uporządkowanego i pięknie wyglądającego terenu wokół budynku, który jest dla nich drugim domem.