Egzamin z kursu operator wózków widłowych

W dniu 17 czerwca 2019 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce przeprowadzony został egzamin teoretyczny i praktyczny z kierowania wózkami podnośnikowymi z napędem silnikowym. Do egzaminu przystąpiło 12 uczniów. Kurs rozpoczął się od zajęć teoretycznych trwających 48 godzin lekcyjnych, na których młodzież zapoznawała się z takimi tematami jak:

• typy stosowanych wózków widłowych
  • budowa wózka
  • czynności kierowcy przy obsłudze wózków widłowych przed podjęciem pracy i po jej zakończeniu
  • czynności kierowcy w czasie pracy wózkami
  • wiadomości z zakresu bhp
  • bezpieczna wymiana butli gazowej

Następnie młodzież uczyła się praktycznej jazdy związanej z przemieszczaniem ładunku oraz manewrami z i bez ładunku. Egzamin został przeprowadzony przez komisję UDT z Krakowa i składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zarówno część teoretyczna jak i praktyczna egzaminu przeprowadzone została na terenie naszej szkoły. Gratulujemy uczestnikom dodatkowo nabytych kwalifikacji, które na pewno przydadzą się na rynku pracy.