Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie Absolwentów 2018/2019

Koniec roku szkolnego to nie tylko jeden z najbardziej wyczekiwanych i szczęśliwych dni w roku. Dla niektórych to także koniec pewnego etapu w życiu oraz rozpoczęcie kolejnego – tak było dzisiaj w przypadku naszych trzecioklasistów, którzy po odebraniu szkolnych świadectw podsumowujących całe trzy lata nauki, w końcu będą mogli odłożyć zeszyty i podręczniki i wyjechać na upragnione wakacje.

19.06.2019 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II odbyło się zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie absolwentów. Jak widać tego roku, ze względu na wczesny termin zakończenia roku szkolnego, uczniowie mogą się cieszyć wyjątkowo długimi wakacjami!

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 w kościele parafialnym p.w. św. Brata Alberta w Jabłonce Borach mszą świętą. Podczas nabożeństwa młodzież mogła podziękować Bogu za łaski, którymi ich obdarzał podczas trudów i zawiłości w roku szkolnym oraz prosić o dobro i błogosławieństwo na czas wakacji. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się do naszej szkoły na uroczystą akademię. Pani Grażyna Pilch przywitała wszystkich zebranych, gratulowała młodzieży sukcesów w nauce, w różnych konkursach i w sporcie oraz życzyła miłego i spokojnego wypoczynku. Po niej głos zabrał prowadzący szkoły  pan Janusz Gumularz przypominając młodzieży, że mimo iż dla niektórych jest to już koniec edukacji i rozpoczęcie dorosłego życia to zawsze oni mogą liczyć na pomoc pracowników i wychowawców naszej szkoły. Kolejnym punktem akademii było złożenie serdecznych gratulacji i wręczenie nagrody dla jednego z naszych uczniów– Kamila Skoczyka, który zdobył 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Najsprawniejszy w zawodzie – mechanik” w Gołdapi. Na zakończenie młodzież w ramach wdzięczności za trud włożony w ich wychowanie i edukację wręczyła kwiaty Dyrekcji, kadrze wychowawczej i pedagogicznej, instruktorom p.n.z. oraz pracownikom szkoły. Młodsi koledzy podarowali zaś absolwentom upominki, które mają im przypominać o nich i o naszej szkole.

Kochani Wychowankowie dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas! Absolwentom życzymy powodzenia w dorosłym żuciu, a młodzieży klas I i II zdrowia oraz wspaniałych i bezpiecznych wakacji, do zobaczenia we wrześniu!