fbpx

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2018

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

Jako, że wielkimi krokami zbliża się – bo już 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi, w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce zorganizowano akcję Sprzątania Ziemi.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczna akcja, której naczelnym celem jest promowanie ekologicznych postaw i edukacja społeczeństwa w tym zakresie.

W tym roku hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Ziemi brzmi: „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Niestety, obecnie zanieczyszczenia z tworzysz sztucznych zatruwają w ogromniej mierze nasze lądy, a także oceany, szkodząc tym samym życiu lądowemu i morskiemu. My również powinniśmy się przyczynić do pomocy i zapobiegać zanieczyszczeniom plastikiem. Sprawdźmy sami i zastanówmy się ile artykułów plastikowych zużywamy każdego dnia, miesiąca, czy roku? Dzień Ziemi w roku 2018 poświęcony został dostarczaniu informacji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych. Wybranie tego hasła na ten rok jest w pełni uzasadnione, gdyż zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi, w tym plastikiem jest ogromne.

Dlatego też 20 kwietnia 2018 roku i my postanowiliśmy dołączyć się do akcji. Nasza młodzież zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci pod czujnym okiem wychowawców wyruszyła tłumnie w pobliskie tereny w celu uprzątnięcia środowiska. Po zapełnieniu wszystkich worków powrócili do Szkoły, gdzie nadeszła chwila przemyśleń i ekologicznych refleksji związanych z inicjatywą sprzątania Ziemi.

Dbajmy o naszą planetę nie tylko przez ten jeden dzień w roku! Pochylmy się nad jej losem i pomyślmy co można zrobić, by uniknąć kolejnych błędów.