Młodzież w Fundacji „Children In Crisis”

Młodzież z Prywatnej Szkoły Zawodowej pomaga dzieciom z Fundacji „Children In Crisis” („Dzieciom w potrzebie”).

Fundacja „Children In Crisis” („Dzieciom w potrzebie”) została założona przez Księżnę Yorku Sarah Ferguson w kwietniu 1993 roku w Londynie. Jej celem jest pomoc potrzebującym, chorym dzieciom. Do Polski Fundację sprowadziła Sophie Lillingston i w ten sposób powstała w Lipnicy Wielkiej na Orawie, Górska Przystań „Mountain Haven Centre”. W ośrodku dzieci mogą korzystać z sezonowego basenu kąpielowego, grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę. Organizowane są również ogniska, pikniki, spacery po okolicznym lesie i różne wycieczki. Ośrodek nawiązuje współpracę z ludźmi chętnymi do pomocy. Do opieki nad chorymi dziećmi zgłosiły się także nasze uczennice. Podczas wyjazdów pomagały tamtejszym wychowawcom czynnie zagospodarować czas małym kuracjuszom. Wspólnie robiono różnego typu rękodzieła: bombki, kartki świąteczne, aniołki. Wraz z dziećmi i tamtejszymi wychowawcami były również na wycieczce w Zakopanem, zwiedzały Muzea, spacerowały po Krupówkach. Wspólnie spędzony czas z dziećmi, dziewczyny wspominają bardzo ciepło ciesząc się jednocześnie, że mogły komuś pomóc.