,,Nie tłusty czwartek” – Dzień II

W dniu 14.02.2023 roku młodzież kształcąca się w zawodzie kucharz wraz z opiekunem i panią dietetyk udała się do szkoły podstawowej w Jabłonce – Bory. Celem wizyty było spotkanie z dziećmi z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, trzeciej i piątej. Na spotkaniu pani dietetyk kliniczny poruszyła tematykę ważności świeżych owoców 🍎🍐🍓 i warzyw 🥦🧅🫑 w diecie człowieka oraz wpajania zdrowych nawyków i wyborów wśród dzieci idąc za słynnym powiedzeniem – „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Na tę okazje nasi przyszli kucharze przygotowali kolorowe, owocowe galaretki 🍜. Zadaniem dzieci było udekorowanie deserków świeżymi owocami według własnych upodobań i smaków. Na koniec każdy maluch mógł wybrać i pokolorować rysunek przedstawiający owoce lub warzywa. Mamy nadzieje, że poprzez kolorowe deserki i możliwości wyboru przedszkolaki przekonały się do jakże zdrowych witaminek i zawsze chętnie będą po nie sięgać. Za nami drugi dzień wydarzeń w ramach inicjatywy pn. ,,Czwartek słodki nie tylko tłusty”.