,,Nie –tłusty tydzień”- Dzień I

W Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce rozpoczęliśmy tydzień przedsięwzięć w ramach inicjatywy pn. ,,Czwartek słodki nie tylko tłusty”. Głównym celem inicjatywy będzie wykształcenie u uczniów postaw prozdrowotnych, poprzez nabywanie zasad zdrowego odżywiania się. Ponadto ważnym celem jest uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce prozdrowotnej. W naszej szkole zaplanowano 5 działań, które mamy nadzieję przyczynią się do zrealizowania założeń tejże inicjatywy. I tak w poniedziałek tj. 13.02.2023r.  odbyło się spotkanie z dietetykiem klinicznym panią Barbarą Pilch. Podczas wykładu poruszyła ona tematykę zasad prawidłowego odżywiania się według najnowszych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Przybliżyła nam również na czym polega zdrowy styl życia i co robić, by móc taki styl prowadzić na co dzień. Bardzo dziękujemy dzisiejszej prowadzącej zajęcia za bezcenny zastrzyk wiedzy, obyśmy umieli z niego skorzystać w swoich codziennych postępowaniach.