fbpx

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu” – II miejsce dla Czesława Gutta

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

11 grudnia 2017 roku uczeń Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce – Czesław Gutt wraz z opiekunem – p. Piotrem Stopiak udali się do Muzeum Podhalańskiego im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu na wernisaż wystawy pokonkursowej laureatów konkursu fotograficznego i plastycznego „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu”, połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom i osobom wyróżnionym. Konkurs ten był zorganizowany w ramach projektu edukacyjno – naukowego „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na początku miało miejsce uroczyste powitanie uczestników i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi Starosta Miasta Nowego Targu – Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta Nowego targu – Grzegorz Watycha. Następnie było ogłoszenie wyników. Komisja w składzie: Leszek Pustówka – Przewodniczący komisji, Anna Gostkiewicz oraz Robert Kowalski ustaliła, iż w wyniku przeprowadzonych eliminacji spośród nadesłanych prac w terminie zgodnym z regulaminem konkursu, laureatami konkursu fotograficznego zostali: 1 miejsce – Kapuścieńska Alicja, 2 miejsce –  nasz podopieczny Gutt Czesław, 3 miejsce – Gierat Katarzyna.

Ostatnim już etapem było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz wyróżnień zwycięzcom i uczestnikom testu historycznego, podsumowującego cykl wykładów organizowanych na przełomie września i października 2017 r. w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu.

Wszystkim laureatom serdecznie i z całego serca gratulujemy sukcesów! Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięcia naszego podopiecznego – Czesława Gutta. Pocieszające jest to, że tego typu konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, rozwijają i kształtują postawy patriotyczne, dumę z naszej ojczyzny i jej dziedzictwa kulturowego.