Obchody Dnia Papieskiego połączone z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości

W dniu 22 października 2018 r. w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce miały miejsce obchody Dnia Papieskiego, połączone z uroczystym ślubowaniem wychowanków klas pierwszych. Uroczystość poprzedziła Msza Św.
w Kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta w Jabłonce – Borach oraz podniesienie flagi na maszt przez wychowanków sekcji wojskowej. Po mszy delegacja  w składzie: Dyrekcja , pracownicy, zaproszeni goście i przedstawiciele Rady Młodzieży  udali się pod pomnik Jana Pawła II w Jabłonce, gdzie złożono wiązankę i zapalono znicze. Następnie obchody przeniosły się na świetlicę gdzie wszystkich zebranych przywitała p. Grażyna Pilch. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas, m.in.: Dyrektor CKiW OHP w Szczawnicy – Jabłonce – Jan Jurek, z-ca Dyrektora p. Henryk Węglarz, prowadzący szkoły – p. Janusz Gumularz, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta ks. Grzegorz Łomzik oraz rodzice uczniów .

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. To bez wątpienia wspaniałe, ale także szczególne przeżycie dla osób, które tego roku zaczęły kształcenie w naszej szkole. Reprezentanci  klas pierwszych w podniosłej atmosferze, powtarzając słowa przysięgi, ślubowali unosząc dwa palce prawej ręki, godnie i z honorem reprezentować szkolę oraz rzetelnie
i z zaangażowaniem wypełniać swoje obowiązki.

Po zakończeniu ślubowania głos zabrał pan Dyrektor Janusz Gumularz  oraz  pan dyrektor CKiW OHP w Szczawnicy – Jabłonce – Jan Jurek, a następnie rozpoczęła się część artystyczna. Niesamowity spektakl przygotowany pod czujnym okiem
pani  wicedyrektor  Jadwigi Zborek nawiązujący w treści do życia naszego Świętego Jana Pawła II oraz 100 rocznicy  odzyskania niepodległości prze Polskę dostarczył wszystkim wielu niesamowitych wrażeń, jak również skłonił do refleksji. Ogromne podziękowania za przygotowanie dla opiekunów, jak również dla młodzieży – za świetne wykonanie!

Ostatnim już punktem dzisiejszego dnia było symboliczne posadzenie wokół terenu Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej
im. św. Jana Pawła II  symbolicznych 100 drzewek w ramach akcji „100 drzewek na 100-lecie odzyskania niepodległości”.