Inauguracja Roku Szkoleniowego OHP w Łagiewnikach

18 października 2018 roku uczniowie, ZSW i  CKiW OHP  wraz z Dyrektorem – Janem Jurkiem oraz wychowawcami –
p. Renatą Kucek i p. Adamem Czerwieniem reprezentowała Szkołę i Centrum na Inauguracji Roku Szkoleniowego OHP 2018/2019.

Uroczystość miała miejsce w Centrum Świętego Jana Pawła II w Krakowie i była również upamiętnieniem VII rocznicy ustanowienia Świętego Jana Pawła II patronem Ochotniczych Hufców Pracy. Całość rozpoczęła się przepiękną Mszą Świętą pod przewodnictwem bpa Romana Pindla, podczas której odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Oprócz delegacji od nas i z CKiW w Tarnowie w uroczystości wzięły udział delegacje OHP z województw: śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i opolskiego,  jak również zaproszeni członkowie Rady Programowej Małopolskiej WK OHP, przedstawiciele samorządów lokalnych i instytucji samorządowych, dyrektorowie szkół, pracodawcy, jak również przedstawiciele jednostek organizacyjnych OHP, Komendy Głównej OHP, Wojewódzkich Komend OHP, oraz CKiW OHP.

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy udali się na wspólny obiad w Hotelu „Dom Duszpasterski” znajdującym się przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Następnym i ostatnim już punktem dzisiejszego dnia  było zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II, gdzie można było zobaczyć osobiste rzeczy, które należały do naszego papieża, takie jak oficjalne prezenty ze spotkań z przywódcami z całego świata, pamiątki przywiezione z pielgrzymek, przedmioty i szaty liturgiczne, jak również wyposażenie pokoju z ul. Franciszkańskiej 3, który zamieszkiwał Jan Paweł II, będąc arcybiskupem. Dodatkowo ekspozycja została udoskonalona rzeźbami, grafikami i obrazami inspirowanymi życiem i nauczaniem Jana Pawła II.