fbpx

Orawa Dzieciom Afryki

W jakże pięknym i słonecznym dniu 3 czerwca 2018 roku na stadionie w Jabłonce już po raz siedemnasty odbyła się akcja charytatywna „Orawa Dzieciom Afryki” połączona z Orawskim Dniem Dziecka.  Współorganizatorami tego wydarzenia byli  Wójt Gminy Jabłonka i Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej oraz Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. Oprócz wyżej wymienionych współorganizatorów należy wymienić także Zasadniczą Szkołę Wielozawodową im. św. Jana Pawła II w Jabłonce na czele z panią dyrektor Grażyną Pilch i panią wicedyrektor Jadwigą Zborek.

Tego roku, podobnie jak poprzednio całościowych dochód z imprezy został przekazany dla dzieci ulicy w Ugandzie. To już siedemnasta edycja tej wspaniałej akcji, dzięki której i my możemy pomóc tym najuboższym maluszkom zamieszkującym ulice Ugandy, dla których każdy, nawet najmniejszy gest niosący wsparcie się liczy.

Również nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy. Nasi wychowankowie wraz z opiekunami mieli własne stoisko, na którym można było skosztować pysznych galaretek i wypieków przygotowanych przez pracowników Centrum oraz podopiecznych kształcących się w zawodzie kucharz. Można było także pomalować twarze i zapleść różnobarwne warkoczyki. Całościowy dochód z naszego stoiska został przekazany na cele charytatywne, czyli na pomoc dla dzieci ulicy w Ugandzie.

Tegoroczną imprezę tradycyjnie już rozpoczęły trombity Haniaczyków, bez których żadna impreza na Orawie nie może się odbyć. Później wystąpił zespół „Małe Podhale”.

Kolejnym punktem imprezy było powitanie przez Wójta Gminy Jabłonka wszystkich zgromadzonych,  a szczególnie najmłodszych oraz wręczenie nagród dzieciom i młodzieży ze szkół na terenie Orawy za osiągnięcia naukowe oraz konkursy. Następnie wszystkie dzieci