Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

W czasie przedświątecznym uczniowie Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce w ramach zajęć z koła plastycznego przygotowywała stroiki bożonarodzeniowe. Na początku grudnia młodzież miała za zadanie wymyślić szkic świątecznego stroika. Pomysłowość młodzieży nie zna granic, więc wszystkie projekty były bardzo ciekawe i oryginalne. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że tegoroczne ozdoby świąteczne będą utrzymane w nowoczesnym stylu z zachowaniem przy tym wszystkich tradycyjnych elementów. Młodzież ochoczo zabrała się do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Nasze stroiki prezentują się wspaniale. Nie zabrakło na nich choinek, bombek, gałązek, prezencików, suszonych owoców, które zostały połączone z nowoczesnymi dodatkami m. in. drewnianymi saneczkami, domkami oraz brokatowymi kapliczkami. Wykonane przez nas stroiki bożonarodzeniowe zostaną wręczone podczas wspólnej Wigilii w naszej Szkole. Również uczestnicy koła artystycznego mają pełne ręce roboty, gdyż ćwiczą i przygotowują się do występu Jasełek. Na razie nie chcą nam nic więcej zdradzać, czekamy więc wszyscy z niecierpliwością do piątku na wspólne świętowanie.