Rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

W dniu 22 lutego 2023 r. młodzież z Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce brała udział w spotkaniu poświęconym wybitnemu polskiemu poecie Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. W dniu dzisiejszym przypada data urodzenia jednego z bardziej znanych i rozpoznawalnych przedstawicieli pokolenia Kolumbów, żołnierza Armii Krajowej, który zginął w Powstaniu Warszawskim w wieku 23 lat. Na początku została przedstawiona prezentacja multimedialna przedstawiająca życiorys omawianego poety oraz jego dorobek artystyczny. Kolejno wraz z uczniami interpretowano wybrane wiersze poety. Uczniowie byli bardzo przejęci tragedią pokolenia Kolumbów, ich brakiem młodości, oraz rozdarciem pomiędzy obowiązkiem walki o Ojczyznę a chęcią normalnego życia.